1 Yıl Garanti Desteği

1yilgarantili

Klima servisi ve bakımı süresince kullanılmış olan yedek parçalarımızın 1 yıl garantisi bulunmaktadır. Parçadan kaynaklı sorunlarda bizi aramanız yeterli.

Profesyonel Uzman Kadro

Alanında eğitim almış olan profesyonel uzman kadromuz ile tüm marka klimalarınızın servis, bakım ve yedek parça ihtiyaçlarını kaliteli ve güvenilir bir şekilde karşılıyoruz.

7/24 Servis Hizmeti

724servis

Profesyonel ekibimiz sayesinde sizlere haftanın 7 günü 24 saat boyunca klima teknik servisi, bakımı ve yedek parça hizmeti sunmaktayız.

Chiller Soğutma Sistemleri

Chiller soğutma sistemleri ortam iklimlendirme üniteleri ile hastane, üniversite ve alışveriş merkezleri başta olmak üzere birçok makro yapılarda kullanılan önemli cihazlardan birisidir. Ortam içerisinde ısınan, soğutma işlevini ihtiva eden akışkan gaz sisteminin soğutma kanallarına yönlendirilerek yüksek basınçlı fanlar sayesinde stabil hale getirilen sistem hava soğutmalı chiller sistemidir. Su verimliliğinin az olduğu alanlarda konumlandırılır. Kurulumu özellikle çatı katı gibi havadar mekanlara yapılması tercih edilmektedir.

Su verimliliğinin yüksek olduğu alanlarda ise su soğutmalı chiller sistemleri enjeksiyon soğutma teknolojisi ile güçlendirilmiş, gazın soğuması için yüksek debili su akımı kullanılan ve suyun soğutulması için de yukarıya yönlendirilerek kule tipi fanlardan soğutulması ile faydalanılan bir sistemdir. Kurulumu için tercih edilen genel alanlar bodrum katı gibi kapalı mekanlardır. Aynı zamanda kompresör çalışma performansındaki artış sebebi ile daha düşük elektrik tüketimi ve daha performanslı bir çalışma göstermektedir. Aynı zamanda hava soğutmalı chiller cihazlarına nazaran %60 ve üzerinde bir alan tasarrufu sağlamaktadır.

Servis Hizmeti

Chiller soğutma sistemleri çok gelişmekte ve ülke genelinde yaygınlaşmaktadır. Soğutma sistemleri ve kontrol üniteleri üzerinde bütün parçalarının aynı zamanda teknik servis hizmeti de tarafımızdan sağlanmaktadır. Chiller teknik servis hizmetlerinde İstanbul genelinde herhangi bir bölge sınırlandırması olmadan ivedi bir şekilde tarafımızca yapılmaktadır.

Daha fazla bilgi alın : 444 75 13

Chiller Modelleri

Hava Soğutmalı Chiller

Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine göre gruplandırılır. En büyük ayrım ise ısı kaynağının ne olduğudur. Eğer ısı havaya atılıyorsa hava kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa su kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Hava soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin hava soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çalışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve yüksek sıcaklıkta gaz halindeki soğutucu akışkan kondansere gönderilir. Fanlar yardımı ile batarya yüzeyinde hava akışı sağlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Su Soğutmalı Chiller

Su soğutmalı chiller soğutma sistemleri, hava soğutmalı chiller çalışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak gazı su ile soğutur. Gazın soğutulması için hava soğutmalı bataryalar yerine su kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı değiştiriciler kullanılır.

Chiller nasıl çalışır diyenler için su soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında su kaynağı ihtiyacının olduğunu belirtmek gerekir. Su kaynakları; akarsu, deniz, soğutma kulesi veya standart su hattı olabilir. Su soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek alanın kısıtlılığı, enerji maliyetlerinin önemli ama su maliyetlerinin düşük olduğu yerlerde kullanılır.

Su soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çalışabilme özelliğine sahip olduğu için soğutma istenen bölgeye en yakın şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ideal çözüm sağlamaktadır. Deniz üstü araçlarının iklimlendirilmesi için de su soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.